Pro Kačenku

Je to už téměř 6 týdnů, co se mojí kamarádce narodila dcera Kačenka. Je to první miminko, které ve svém okolí mám a moc jsem se na ni těšila. Její maminka předem neprozradila pohlaví děťátka (a já tajně tipovala chlapečka), to ale vůbec nic nemění na té veliké radosti, kterou svým příchodem na svět přinesla. Spíš ještě naopak!

Nejen pro to, že se jedná o první miminko v okruhu mých kamarádek a že je maminka mojí věrnou fanynkou, mi bylo hned jasné, že takováto událost si zaslouží pěknou patchworkovou dětskou deku. Bylo pro mě doopravdy velmi těžké nic neprozradit, aby byl můj dárek skutečně překvapením. Takže dnes poprvé na veřejnosti – deka pro Kačenku! 

Kačenka01

Kačenka002

Kačenčina maminka mi už před časem prozradila, že miluje zeleno-fialovou kombinaci, výběr látek byl tedy úplně jasný. A musela jsem se hodně smát, když mi při nedávném giveaway na facebooku napsala, že pokud by soutěžní polštářek vyhrála, byl by právě zeleno-fialový. To bylo v době, kdy deka pro Kačenku byla už téměř hotová.

Kačenka005

Kačenka06

Vzpomínáš na dětskou deku s názvem Podzimní? Tak právě s touto dekou jsme spolu s kamarádkou Verčou nafotily i tu pro Kačenku. Byla se s námi dokonce podívat i na místní rozhledně, kde sice dost foukalo, ale výhled rozhodně stál za to!

Ka-C4-8Denka03

Ka-C4-8Denka04

Velikost má tato dětská patchworková deka už tradičně metr krát metr, aby mohla sloužit miminku nejen do kočárku, ale i když už bude o něco větší. Pro zadní stranu jsem použila velmi měkoučký krémový flís, aby byla Kačence co nejvíce příjemná. A prošívání jsem pro tentokrát docela omezila – jen na pár fialových čtverců.

Kačenka07

Kačenka08

S Kačenkou jsme se osobně seznámily včera (v pátek) a zatím to vypadá, že by se jí deka mohla líbit. Tak snad si ji užije co nejvíce nejen při tom všem dovádění a hraní, které má určitě do budoucna v plánu!

PS: Linking up to Show-off Saturday at Sew Can She

Příspěvek byl publikován v rubrice Patchworkové deky, Pro děti a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Pro Kačenku

  1. Miška obdivujem, ako si dokázala tie kocky tak rovno poprišívať 🙂 Pre mňa sp tieto veci stále veľkým rébusom, ktorý musím rozlúštiť 🙂 Nádherna deka a navyše farebne úžasne zladená 🙂

    • Děkuji Lyllu! 🙂
      Veliký podíl na přesnosti má i speciální patchworková patka, která má boční zarážku/vodič, se kterým to jde jak nic. A z vlastní zkušenosti pak nesešívám nejprve všechny čtverečky do dlouhých řad (jako bývá tradičně všude popsáno), ale udělám si několik menších bloků, které až potom sešiju (třeba 9 bloků 4×4 čtverečky)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..