Tutoriál – Zapínání polštáře

V tomto návodu se společně podíváme na to, jak jednoduše ušít zadní stranu polštáře. Ukážeme si to na polštářcích, které jsme ušili v rámci návodu Jak na patchwork – čtverce poprvé a prošili v návodu Jak na quilting.

zapínáníNejdříve je potřeba opět nastříhat dílce. Použila jsem stejné látky jako na patchworkový díl. Bílá látka má délku 30 cm, modrá 15 cm, šířka 37 cm. U obou dvou je nejprve zapotřebí začistit jednu ze stran (tu, která bude později tvořit otvor). Na to používám entl o délce stehu 1,5 a šířce 5. Máš-li overlok, toto je příležitost na jeho použití.

P1110478Po obentlování jedné ze stran je potřeba látku přeložit (asi 1,5 cm) a znovu přešít rovným stehem.

P1110480Látky poté položíme na sebe tak, aby vytvořily čtverec ve velikosti patchworkové části polštářku. V našem případě zhruba 37 x 37 cm. Modrá látka (kratší) je nahoře.

tutorial14Látky sešpendlíme a křídou si vyznačíme, kde je prošijeme. Použila jsem šířku od vnějšího kraje 5 cm a od otvoru 4,5 cm. Obě látky jsem sešila podle následujícího obrázku.

tutorial11Nyní položíme obě části výsledného polštářku lícovou stranou na sebe. Našpendlíme a po celé délce sešijeme. Každou stranu začneme a zakončíme zpětnými stehy.

P1110492Jakmile máme sešito, je potřeba celý polštářek obstřihnout/seříznout. Na stroji si pak nastavíme krátký steh (1,5) a přešijeme rohy napříč, jak je vidět na obrázku. Rohy potom ustřihneme, aby se nám ve výsledném polštářku pěkně vytvarovaly.

tutorial12Poslední fází je opětovné obentlování celého polštářku. Opět používám délku 1,5 a šířku 5. Můžeš použít overlok.

P1110501Polštářek pak přes otvor přetočíme a tupým předmětem se špičkou vytvarujeme rohy (zevnitř „vypíchneme“).

A máme hotovo!!

tutorial13

1 komentář u „Tutoriál – Zapínání polštáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.