Charity quilt

Je tomu už pěkná chvíle, co jsem naposledy něco doopravdy ušila. A je tomu už téměř rok, co jsem naposledy ušila dětskou patchworkovou deku nebo miniquilt (pokud nepočítám to Vánoční srdce, které se mi ještě stále tak nějak nelíbí). Hlavním důvodem, proč nic takového už dlouho nevzniklo, je můj omezený prostor. Momentálně je můj japonský miláček (šicí stroj) postavený jen na nočním stolku a ani ve zbytku pokoje nemám dostatek místa. A že bych si vzala šití na stůl do kuchyně? No, ten skleněný stůl fakt nechci riskovat!

Nicméně, přece jen se mi konečně podařilo něco ušít! 

složená

Na posledním setkání MQG London jsem se chopila příležitosti ušít dětský charity quilt, nebo-li patchworkovou deku, která bude věnována na dětské oddělení jedné z místních nemocnic. Vybrala jsem si modro-hnědý balíček s látkami, které byly věnovány našemu guildu právě pro takovéto příležitosti, a ještě ten den jsem na quilt topu začala pracovat.

celá v trávě s listím

svisle

V balíčku od MQG už byly některé látky nastříhané do pruhů, všechny o stejné délce, což mě inspirovalo k tomu, abych design quiltu postavila právě na pruzích. Bohužel ale nebyly dostatečně dlouhé na to, abych z nich vytvořila celý quilt, a tak jsem je sešila do dvou samostatných sekcí a vše orámovala v neutrální krémové barvě.

A co dál? Mám už i konkrétní představu o quiltování, ale nevím, jestli radši quilt top nepředám některé ze členek guildu, které by ho mohly dokončit.

Jak jste na tom se šitím v těchto parných letních dnech vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Patchworkové deky, Pro děti a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Charity quilt

 1. Ta barevná kombinace se mi hrozně líbí. Škoda, že české obchody s látkami podobné charitativní akce nesponzorují.

 2. Ahoj:-)
  Tyhle akce mám moc ráda, jsou nezištné a pomohou konkrétním místům.
  Povedl se ti. Prošití se sama pořád bojím:-)))) Tak ať se práce daří.
  P.S. V létě si šití opravdu užívám, konečně mám na to čas a klid:-)

  • Děkuji Hani!
   Prošití se určitě bát nemusíš! Chce to jenom zkoušet, zkoušet, zkoušet, a ono se to pak samo poddá 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *