Další velké POPRVÉ

Řídím se názorem, že člověk by si měl plnit své sny. Protože když ne teď, kdy jindy? A tak jsem si včera začala plnit jeden další…

Při pohovoru k mému au pair pobytu se mě koordinátorka zeptala: „Co dalšího byste chtěla dělat ve svém volném čase a proč právě v Londýně?“ Má odpověď ji upřímně rozesmála. Pověděla jsem jí totiž, že bych chtěla šít, navštěvovat patchworkový klub a jeho kurzy a prostě se dále zdokonalovat. A úplně nejvíc přece je, že tak velké město jako Londýn přece MUSÍ mít „modern quilt guild“!!

A taky že má… A včera jsem se s nimi poprvé setkala…

Následující fotky tedy představují práci některých členek tohoto klubu. Bohužel, zatím si nepamatuji jejich jména, takže v tuto chvíli neuvedu více.

01 02Protože se jednalo o poslední setkání MQG v tomto roce, bylo nám taky představeno, co se chystá na ten příští. Jsem z toho nadšená!! Jen doufám, že to v mých pidi-podmínkách a nedostatkem času budu zvládat… Vlastně… Že vůbec váhám!

0304Stránky MQG London můžeš najít po kliknutí SEM. Na konci setkání jsem se taky zeptala, jestli je někde dostupný výčet blogů členek klubu. Momentálně prý ne, ale rádi mi ho zkusí dát dohromady! Takže se snad brzy budu moct podělit i o tohle.

050607A co že to teda ten MODERN QUILTING je? Moderní quilteři pracují různě, a tak se i definice můžou lišit. Je tady ale několik znaků, které mají moderní quilty společné, jako například použití jasných barev a tisků, vysoký kontrast, improvizace, minimalismus, expanze negativního prostoru (neutrální pozadí v kontrastu s výrazným minimaalistickým prvkem), alternativní prošívání. Z mé vlastní tvorby by pak nejlepším příkladem byla asi deka pro mého muže. Více o moderním quiltingu TADY.

Příspěvek byl publikován v rubrice Londýnské příběhy a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Další velké POPRVÉ

    • Zatím vím o srazech 1x měsíčně a byly nám představeny „výzvy“ pro příští rok + možnosti společného šití. Ráda se o ně podělím, jakmile budou aktuální 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *