Jarní úklid

Ahoj všichni!

Už tomu zase byl nějaký ten pátek, co jsem vám naposledy napsala. To se teď snad ale trochu změní… Nachystala jsem celkem 5 článků, které budou vydané během následujících dní. Snad se mi tentokrát podaří tak nějak zůstat v tom psacím/šicím rytmu, abych to tady mohla zase trochu více oživit.

Bohužel, poslední dobou jsem dosti uvažovala nad tím, jestli vůbec blog udržovat a jestli to ještě vůbec má smysl. Jedním z důvodů je to, že žiju už tři a půl roku v Londýně a na blogování jsem neměla moc času a nálady. Bylo to jenom práce, práce, práce. Druhou věcí pak je, že už dlouho uvažuju o stránkách v angličtině. Nedovedu si ale představit, že bych udržovala dva blogy…

Tak tedy, anglické stránky zatím nejsou a plán na ně hotový taky ještě není. Začaly se mi ale hromadit projekty, které bych s vámi ráda sdílela, tak tedy těch 5 článků a uvidíme, jak to se vším bude do budoucna.

První projekt, který bych vám dneska chtěla ukázat, je tenhle šedivý polštářek.

Můžete si na něj vzpomínat Prošla jsem celý blog, abych zjistila, že jsem tenhle projekt ještě nesdílela. To mě tedy dost překvapuje vzhledem k tomu, že mi doma ležel rozpracovaný už snad tři roky!!

Nicméně, jde o první a zatím jediný kousek, na kterém jsem si vyzkoušela šití rovnostranných trojúhelníků. S výsledkem jsem spokojená, takže trojúhelníky se určitě v budoucnu znova objeví a tentokrát snad i s návodem, jak na ně 😉

Prošito jak na stroji, tak ručně. Polštářek tak získal nádhernou texturu. Rozhodně doporučuju vyzkoušet.

Prozatím vše a brzy se zase uvidíme!

PS: Název článku je „Jarní úklid“ a to proto, že zvažuju zavést na blogu pár změn. Většinu systémů jsem tu nastavovala tak před pěti lety a ne vše už úplně funguje tak, jak bych si přála. Takže se nedivte, kdyby se tu najednou některé věci trochu změnily 😉

3 komentáře u „Jarní úklid

 1. Míšo, hurá, jsi tu zas. Ani nevíš, jak ráda k tobě chodím, akorát jsem blog našla skoro pozdě.
  Anglický blog nee, prosím, to bych si moc nepočetla.
  Polštářek je krásný.
  Vítám tě zpět a těším se na další články a inspirace a návody.
  Krásné jarní dny ti přeji.
  Bohunka

 2. Krásný polštář a to prošívání…já zrovna prošívám přehoz přes postel, ale vůbec mi to nejde. Stále se to zespodu vlní. Asi jsem zvolila pro začátek velký kus a malý šicí stroj. Míšo prosím Vás poradíte mi? Kdyžtak to zkusím ručně.
  Přeji krásné jaro V.

 3. Míšo , vítám tě po dlouhé době. Těším se na tvé články a zajímalo by mě i něco o tobě. Jak se ti žije v Londýně, co děláš a zda jsi spokojená. Držím ti moc palce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *