Ještě jednou podzimní patchwork

Zima už je tady! A i přes to, že sníh a zimu miluju, chtěla bych teď udělat ještě malé ohlédnutí za mizícím podzimem. Vzpomínáš na tuhle deku? Tak o ní to dneska celé bude.

526Mým úplně původním záměrem snad dětská patchworková deka ani nebyla. Chtěla jsem jen nachystat zajímavý nový tutorial na čtverce a tyhle látky mi šly krásně dohromady (a už chvíli na mě volaly: „Míšo, něco z nás ušij“). Tak jsem to volání vyslyšela a vznikla původní, malá deka.

podzimn-25C3-25AD1Do šití čtverců jsem se ale s novým šicím strojem zabrala natolik, že po ušití deky pro Kačenku jsem musela dodělat i tuto. A tak jsem došila jeden sloupec a jednu řadu o šířce 4 čtverečky ve stylu tutorialu Čtverce poprvé, a přišila je po stranách, čímž vznikla deka o požadované velikosti (opět přibližně 1 x 1 metru).

podzimn-25C3-25ADTato deka je zároveň první dekou, kterou jsem na novém šicím stroji prošívala (a kde jsem také v zápětí zjistila, že je třeba řešit kromě pnutí nitě taky zvolenou patku, jehlu a kvalitu nitě). Deka je prošita v několika „eLkových“ liniích od středu ke krajům. Takové soustředné kruhy udělané z pravoúhlých rožků.

podzimn-25C3-25AD3Na zadní stranu jsem použila stejný světle krémový flís, jako na dece pro Kačenku. Je úžasně příjemný a muchlavý. A nezapomněla jsem ani na můj štítek.

podzimn-25C3-25AD2Deka zatím nemá majitele, ale můžeš se o ni ucházet v mém obchůdku na fleru tady.

A přeju ti, aby tvá zima byla stejně krásná, jako ta moje!

Příspěvek byl publikován v rubrice Patchworkové deky a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Ještě jednou podzimní patchwork

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *