Kam se podělo mé quiltovací mojo?

Tak to tady zase teda pěkně zanedbávám! 

Posledních pár týdnů ve zkratce zahrnovalo cestu do ČR, oslavy tatínkových narozenin, návrat do Londýna, zánět močového měchýře, stesk po domově, bouřlivé oslavy teď už pětileté, která z toho na týden onemocněla, a vzápětí svého bacila předala svým dvěma sourozencům i mě, takže jsme týden prázdnin prožili v polo-klidovém režimu, který je teď završen odjezdem rodiny na venkov a mými tři dny volna, které hodlám strávit v posteli. Ať už je mi, co mi je, antibiotika, čaj, teplo, klid a seriály se zdají být tou pravou společností.

A možná je to právě tím, že se doopravdy necítím moc dobře, a možná taky ne, ale zaplavil mě pocit, že jsem nějak ztratila své „quiltovací mojo“. Moje poslední projekty se zdály být nejprve fajn, na papíře vypadaly super, šití taky ušlo, ale jakmile dojde na quilting, nějak to nefunguje. Něco mi nehraje, něco to postrádá a já prostě nemůžu přijít na to, co mi nesedí.

pro Vale - modrý detail

Tak například poslední projekt, na kterém pracuji, je polštář do nového bytu pro kamarádku Valentýnu (a i když nemívám ve zvyku ukazovat projekty v takto rozpracované fázi, dnes se o pár fotek podělím).

pro Vale - celý

Patchwork a šití – super. Jsem nadšená, povedlo se krásně. Ale quiltování? Myšlenkou bylo zvýraznit soustředné kruhy, opakovat motiv a zopakovat i trochu barvy. Tu strukturu bych ale ráda narušila, a to jak v barevné části patchworku, tak možná i dále v šedé barvě. Nemůžu ale přijít na to jak, aby se mi to doopravdy líbilo.

pro Vale - oranžový detail

Uvažovala jsem o paprscích, které by kopírovaly některé barevné srpky a prodlužovaly je po celé délce polštáře. Stejně tak jsem chvíli uvažovala nad prošitím barevné části v malých, na sebe navazujících kroužcích. Nakonec jsem ale došla k malé improvizace s oranžovou nití. 

pro Vale - skoro celý

A to je další věc – barvy. Oranžová a tyrkysová v kombinaci se šedou se nejprve zdály být jako naprosto geniální nápad, po prošití na mě ale působí trochu „hnědě“ a nejsem si jistá, jestli se mi to líbí a jestli to funguje tak, jak jsem chtěla. Uvažuji taky nad přidáním další barvy – možná zelené? Ať tak či onak, alespoň na zadní straně tohle zatím funguje dobře. Tak možná až vytáhnu pomocné prošití, všechno zase bude vypadat úplně jinak a mé „quiltovací mojo“ bude zase zpět. V opačném případě mi drž palce, aby nedošlo na párání.

pro Vale - zadní strana

pro Vale - zadní detail

PS: V komentářích měj na paměti, že tohle je doopravdy jen rozpracovaný projekt, který teprve dostává svůj tvar 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice WIP a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Kam se podělo mé quiltovací mojo?

  1. Ten pocit velmi dobře znám, mnohokrát jsem si quiltováním zkazila celé dílo, ale tvůj ušitý patchworkový blok je moc pěkný, líbí se mi.

  2. Mila Misa, mne sa ta tvoja farebna kombinacia velmi paci a celkom sa mi tam hodi aj to tvoje “ pomocne sitie“ bielou nitou, takze mozno by som par kruhou rucne quiltovanych pridala. Prajem skore uzdravenie a vela peknych farebych napadov.

    • Pěkný den Majo!
      O bílé jsem chvíli taky uvažovala, ale když jsem pomocné stehy vypárala, bylo to naopak moc dobře. Takže nakonec zvítězila přece jen ta zelená 🙂
      Děkuji moc za komentář a pěkný den!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *