KDE TVOŘÍM: Pavlína Šimčíková

Je tady opět neděle a s ní projekt KDE TVOŘÍM, kde nahlížíme do našich tvořivých koutků, do míst, kde se sny stávají skutečností. 

Dnes mám velikou radost z toho, že jako dalšího hosta můžu na svém blogu přivítat mou kamarádku Pavlínu Šimčíkovou. S Pavlínou se známe už dlouho (chodily jsme spolu na základní školu, později i na gympl), ale posledních pár let jsme se neviděly a nebyly spolu ani moc v kontaktu. Proto mě docela překvapilo, když mě na facebooku, kde se i díky své současné práci pohybuju dnes a denně, poslala pozvánku na svou stránku galanterie Malovanka. A jak jsem v zápětí zjistila, nešlo o ledajakou galanterii, ale o její vlastní! No páni! Asi ani nemusím říkat, že jsem ráda za to, že jsem našla dalšího člověka, který si i v našem mladém věku začal plnit své sny (a že se o ně chce s námi podělit). Odbočíme tedy dnes od šití a navštívíme báječný svět pletení a háčkování. Vítej v galanterii Malovanka!

1470467_10152431698040299_1933490205_n

„Háčkovat a plést mě naučila babička, když mi bylo asi 8 nebo 10 let. Klubíček, háčků a jehlic měla plnou krabici z dob, kdy sama háčkovala a pletla nejprve pro své děti, pak vnuky a vnučky. Začínala jsem jednoduchým řetízkovým okem a pamatuji si, že jsme se se sestrou vždycky vsázely, která z nás vyrobí delší řetízek. O nějakých výrobcích nemohla být tehdy řeč, mým veledílem se stal háčkovaný kryt na mobil a čepice, na které jsem s přestávkami pracovala asi 3 roky a kterou později můj manžel překřtil na „květináč“. Háčkování a pletení se tak v mých představách stalo něčím nesmírně zdlouhavým a náročným, něčím, co už je dávno přežitek.

1464951_10152431694600299_2103887283_n

Na svou dávnou zálibu v tvoření řetízků jsem si vzpomněla až o mnoho let později, v době, kdy jsem po náročné operaci kolena trávila dlouhé hodiny vsedě či vleže na posteli. Tehdy jsem taky zjistila, že háčkování a pletení již dávno není záležitost našich babiček, objevila mnoho (nejen) zahraničních blogů s podrobnými popisy a návody na výrobu nejrůznějších věcí od hraček až po složité krajkové šály a svetry, a především si uvědomila, jak úžasný je pocit vidět produkt své práce, z „ničeho“ vytvořit „něco“. Od řetízků jsem se tak postupně propracovala k šálám, čepicím a svetříkům. 

1463095_10152431693245299_656356089_n

Můj koníček se proměnil v práci poté, co jsem i přes důsledné pátrací akce stále nenacházela materiály a pomůcky, které jsem sháněla a potřebovala. Nyní jsou to téměř tři měsíce, co jsme s manželem začali provozovat Galanterii Malovanka v Praze Střešovicích, která se na základě inspirace ze zahraničí snaží svým zákazníkům poskytnout nejen kvalitní produkt, ale také útulné prostředí, kam se budou vždy rádi vracet. Kromě širokého sortimentu přízí a pomůcek na pletení či háčkování tak u nás najdete také příjemné posezení, kde můžete nově zakoupené příze ihned vyzkoušet, a pro ty nejmenší dětský koutek. V našem obchodě také pořádáme pravidelná setkání příznivců pletení a háčkování a pro ty, co tyto techniky prozatím neovládají nebo by se v nich chtěli zdokonalit, také nejrůznější kurzy a workshopy.“ 

Galanterii Malovanku najdeš tady na facebooku, případně můžeš navštívit přímo obchod na ulici Bělohorská 165/10 v Praze 6. 

Pavlínu můžeš taky kontaktovat na e-mail galanteriemalovanka@email.cz a na číslo 723 387 105. 

button malý

Příspěvek byl publikován v rubrice Kde tvořím a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *