Když se plní sen…

Ačkoliv včerejší článek byl mimořádný svým pořadovým číslem, ten dnešní je mimořádný svým obsahem. Mám pro tebe totiž jednu MEGANOVINKU, která momentálně hýbe mým životem.

Za dva týdny se stěhuju do Londýna!

back to englandMé nadšení z Anglie jsem s tebou sdílela už při mé nedávné návštěvě městečka Norwich v Norfolku (východ Anglie). Tahle návštěva mě jen utvrdila, že o život v Anglii skutečně stojím a když jsem při zpátečním letu viděla Londýn z vrchu, byl to jeden z nejkrásnějších zážitků mého života. 

Jasně si vzpomínám, jak jsem se před tehdejší cestou bavila s přáteli – dělali si ze mě srandu, že nechápou, proč jsem si vůbec kupovala zpáteční letenku a jestli v Norwichi rovnou nezůstanu. Já ale tuhle týdenní návštěvu brala jako „obhlídku terénu“ a už tenkrát jsem věděla, že má příští cesta bude „Londýn na neurčito“.

P1140263Tak tu teď jsem. Dva týdny před odletem mi to stále nedochází, i když jsem v procesu vyřizování spousty papírů, mailování, nakupování a dodělávání patchworkových zakázek…

Všechno se to seběhlo velmi rychle – zhruba v půlce července jsem se rozhodla, že je čas na tuhle velkou změnu a že au-pair je přesně to, co teď ve svém životě chci udělat. Před deseti dny jsem podala kompletní přihlášku a absolvovala pohovor, a i když to vypadalo, že sehnat rodinu nebude snadné, hned za dva dny mi z agentury volali, že se našli zájemci. Po dalších dvou dnech už jsem seděla na Skypu s velmi milou mámou tří dětí, která se svou rodinou bydlí v centru Londýna…

Teď si možná říkáš, co bude dál s mým patchworkem? Co bude s tímhle blogem? Ráda bych ho zachovala, jak nejvíc to jen bude možné. Vím, že mi bude chvíli trvat, než se zabydlím a zjistím, co a jak, nedokážu si ale představit, že bych rok byla bez šití. A kdo ví, co všechno mi Anglie, kde má patchwork a quilting dlouholetou tradici, přinese.

A jaký máš ty svůj velký sen?

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Když se plní sen…

 1. Tak jsem se teď pročetla až sem. No, tak to je věc – cesta do Londýna. Přeji ti, aby to bylo takové, jak očekáváš a nebo ještě lepší. On se jistě čas na blog najde a třeba i na nějaké malé šití. Oči dokořán, sbírej inspiraci a ono se vše časem zúročí. Hlavně ať děti moc nezlobí.

  • Ahoj Věrko! Moc děkuji za milé přání 🙂 Téměř po dvou týdnech je zatím vše takové, jak jsem si přála, možná dokonce ještě lepší 🙂 Posílám velké pozdravy z UK!

 2. Tomu tedy říkám „zpráva“. Moc Ti to, Míšo, přeju, určitě si to zasloužíš a věřím, že Tvůj život se teď začne ubírat tím „správným“ vysněným směrem. Zároveň se nedokážu ubránit jakémusi malému smutku, že už to naše osobní setkání asi nevyjde ;o) Těším se na zprávy z Londýna a spoustu inspirativních příspěvků.

  • Painko, neboj, určitě společně najdeme nějakou vhodnou příležitost, není všem dnům konec 😉 A děkuji moc za přání, těším se 🙂

 3. Ahoj Míšo,
  gratuluji ke splnění tvého snu 🙂
  Tvé přání bylo určitě od srdíčka protože se vyplnilo tak rychle!
  Přeji Ti krásný pobyt v Londýně a spoustu úžasné inspirace pro další tvoření.

 4. To je krása plnit si svůj sen. Moc ti přeji ať je vše tak, jak sis vysnila a jsi tam spokojená. Po nějaké době určitě bude i čas na šití a budeš nás i svou novou „rodinu“ překvapovat krásnými výtvory. Lucka

 5. Tak to moc gratuluju a doufám, že budeš dál pokračovat. Osobně se teším na zprávy z UK, doufám, že budou i patchworkové reportáže.

  • Slibovat nic nechci, protože situace může být jakákoliv, ale moc ráda bych, aby patchwork na tomto blogu zůstal jako jeho hlavní téma 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *