MQG London – lednové setkání

Jak už to s mým časem teď bývá, opět jsem se dostala do většího presu a na šití a psaní se nějak moc nedostávalo. Je ale čas to napravit! A tak je tady nový příspěvek, ve kterém se s tebou podělím o pár fotek z lednového setkání Modern Quilt Guild London.

01

Kvůli Vánočním prázdninám a dovoleným jsme se tentokrát sešli netradičně v půlce měsíce a kromě organizačních věcí jsme se tradičně věnovali i „show and tell“, tedy podělení se s ostatními o to, kdo co za uplynulý měsíc vyrobil. A tady je pár ukázek, které jsem zachytila na svůj mobil:

02 03 04 05 06 07

Na lednové setkání připadla ještě jedna speciální záležitost – otevřeli jsme téma improvizace v quiltingu. Shevvy (šéfka MQG London) nám improvizaci vydefinovala podle knížky Quilt Improv od Lucie Summers a doplnila svůj výklad o ukázky několika svých projektů, které právě jako improvizace vznikly.

08

Improvizaci v quiltingu představují takové projekty, které vznikají náhodně, bez předchozího plánu, o jaký výrobek by mělo jít nebo jak přesně bude vypadat. Často se pak využívá odstřižků, které je například možné postupně si náhodně sešívat, dokud jich není dostatek pro ušití něčeho většího.

09

Jinou možností jsou pak třeba výrobky vzniklé díky quilting bee – společnému šití s dalšími patchworkářkami. Poskytneš jim látky a zadání, a ony ti pomůžou ušitím jednoho bloku každá. Takto třeba vznikla i následující Shevvyina deka, kde byl zadaný vzor „letící husy“.

10

Při krátké revizi svých předchozích výrobků jsem přišla hned na několik kousků, které by definici improvizace odpovídaly. Prvně tedy nedávno vzniklé (a stále nedošité) Červánky, dále pak snad moje vůbec první improvizace – Pampeliškový polštářek. V současné době mám navíc několik nedokončených projektů, které jsou zatím spíše jen sešité kousky čekající na plán, co vlastně s nimi dále.

Jak jsi na tom ty? Taky mezi svými projekty najdeš nějakou tu improvizaci? Poděl se se mnou do komentářů!

Příspěvek byl publikován v rubrice Londýnské příběhy a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „MQG London – lednové setkání

 1. U nás letí quilt as you go. Člověk si u toho docela odpočine, žádný přesný měření, a zároveň je to takový příjemný kreativní proces, kdy do poslední chvíle nevíš, co z toho bude. Celkově je mi improvizace hodně sympatická, plánuju koupit knížku od Alexandry Ledgerwood z http://teaginnydesigns.blogspot.cz/, určitě z ní chci něco zkusit. A účast na setkání londýnských patchworkářek zcela nepokrytě závidím! 🙂

  • Já jsem právě quilt as you go ještě nikdy nezkoušela!! Ale brzy se na něj chystám. Ráda bych tak udělala obal na Kindle pro mou kamarádku. Už teď jsem na to natěšená 🙂

 2. Před pár lety bych přísahala, že ten moderní pw se mi nelíbí a nikdy ho šít nebudu, ale dnes už to tak nějak střídám. Někdy mi připadá moderní i quilt s tradičními bloky ale zajímavýni látkami, jednobarevými nebo s velkými vzory…. Moc se mi líbí ta deka na první fotce, přitom je tak jednoduchá. Ať je v Londýně daří a těším se na další reportáž 🙂

  • Verpo, děkuji za komentář!
   To já právě naopak díky modernímu patchworku začala doopravdy šít 🙂
   První deka byla krásná a povídaly jsme si u ní o tom, jak je občas dobré nechat si deku prošít od někoho s longarmem

 3. Improvizovala jsem v podstatě celý víkend, dodělávám quilty na pražskou výstavu, ten nesoutěžní dám na blog během týdne, ty ostatní budou muset počkat do dubna… Ráda to střídám, šiju klasiku a u velkého počtu stejných bloků se vyřádím střídáním látek a barev, a u moderny zase přidanými technikami, v poslední době se mi mooooc líbí sítotisk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *