Novoroční

Je to opět tady – čas na Novoroční příspěvek a ohlédnutí se za předchozím rokem. Co vám budu nalhávat, uteklo to. Rok 2018 pro mě byl plný velkých změn a nelehkých rozhodnutí, a tak ani na blogování a na šití nebylo moc nálady a chuť do nových věcí se omezila jenom na to nejnutnější. Nejsem totiž člověk, který by si velké změny moc užíval, a tak bylo potřeba se soustředit jen na jeden krok za druhým.

Všechno začalo už v lednu, kdy jsem po dvou letech odešla ze Starbucks. Měla jsem domluvenou pracovní stáž, ta ale na poslední chvíli nevyšla. Po několika nelehkých měsících, kdy jsem poslala snad přes stovku životopisů (bez výsledku), a několika dlouhých a náročných konverzacích, tak muselo dojít na těžké rozhodnutí a kompromis, že je na čase se přestěhovat.

Stěhování mezi dvěma zeměmi, a ještě k tomu přes moře, bych nikomu nedoporučovala. Těžká logistika nás donutila udělat opravdovou čistku domácnosti a přestěhovat jenom to nejnutnější. Všechno ostatní se rozdalo nebo prodalo.

A tak jsem na konci června řekla Londýnu své „Good bye“ a začala hledat byt a práci v Praze. Povedlo se a v srpnu jsem už měla obojí. Od té doby už to bylo jenom budování rutiny a už o mnoho příjemnější, ale stále náročné, hledání a nakupování nábytku a vybavování našeho nového domova.

Na šití tak moc nedošlo, zvládla jsem ale absolvovat dva kurzy textilního designu, navštívit několik výstav a pořídit si celou řadu úžasných knížek.

Snad se mi už brzy opět podaří najít balanc a pohodu, aby se i tomu tvoření trochu více chtělo.

Posílám pac a pusu a přeju pohodu do nových začátků. Díky, že jste! 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Míša Klocová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Novoroční

  1. Míšo, v novém roce přeji už jen samé skvělé zprávy, dobrou práci, dost času na šití i na blog.
    Moc ráda k tobě chodím.
    Krásné dny
    Bohunka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *