O mně

Dlouho jsem uvažovala nad tím, jak tuhle sekci na webu sepsat tak, abych ji nemusela každou chvíli upravovat. Protože tohle rozhodně není ani první verze (ale už asi pátá) a rozhodně ani ne poslední. Skvělou myšlenku mi vnukla až kamarádka Anna, která je na internetu známá jako fashion bloggerka Missplayground. Aby se lépe představila svým fanouškům, sdílela článek 25 facts about me. Takže proč taky jednoduše nenapsat 25 facts about me?

Tady jsou:

 1. Narodila jsem se v květnu 1989, ale posledních několik let mi dělá problémy zapamatovat si, kolik že mi vlastně je (takže často vyhrknu úplně jiné číslo).
 2. Od září 2014 žiju v Londýně. Nejprve na rok jako au pair u britské rodiny se třemi malými dětmi na Notting Hillu, momentálně s mým švédským přítelem v Bermondsey (ta čtvrť pod Tower Bridgem)
 3. Vystudovala jsem Marketingovou komunikaci na UTB ve Zlíně, ale po roce v online marketingu jsem se zařekla, že se k tomu už nevrátím. Teď to začínám přehodnocovat.
 4. Půl roku jsem žila ve Finsku na polárním kruhu.
 5. Miluju hudbu. Jakože fakt. Miluju.
 6. A jsem absolutně posedlá moderním quiltingem a patchworkem. Kdyby o tom snad někdo ještě pochyboval.
 7. Šít na stroji mě naučila mamka.
 8. Dlouho jsem používala její šicí stroj, který je starší než já.
 9. Ten nový šicí stroj (můj japonský miláček) mi pořídil taťka.
 10. Snad vůbec první polštář, který jsem kdy udělala, dostal můj první přítel. Předpokládám, že touhle dobou se už rozpadnul na kousky. Ten polštář. Přítel je snad ještě stále celý.
 11. Svoji první patchworkovou deku jsem dokončila v prváku na vysoké. Šila jsem ji několik let a je ušitá převážně za starého oblečení nebo obarvených prostěradel.
 12. Můj nejoblíbenější kousek z pod mojich rukou je Deka pro mého muže.
 13. Jsem emocionální. Cíťa. Highly Sensitive Person. Takže dělám různé divné věci, jako třeba že ráno a večer před spaním rozsvícím jenom malou lampičku, protože stropní světlo by mě asi zabilo. Stejně tak povlečení s výšivkou nebo krajkou. A to bez legrace.

10

 1. Jsem závislá na těstovinách.
 2. Ale vaření beru jako nutnost. I když to umím a zvládám nejednu mňamku, zrovna dvakrát moc mě to nebaví. Naučila jsem se vařit a občas mě to i baví.
 3. Vždycky jsem nesnášela běhání. Dokud jsem se nerozhodla, že jednoho dne bych chtěla uběhnout maraton. Momentálně uběhnu jen asi tak 2 až 3 kilometry. Ale i to se počítá!
 4. Nemám oblíbenou barvu, ale z neznámých důvodů se vyhýbám červené.
 5. Počkat. Vždyť vlastně miluju růžovou!
 6. Věřím v sílu pozitivního myšlení.
 7. Když píšu, mám tendenci všechno zlehčovat a dělat si legraci. Hlavně ze sebe.
 8. Mívám období, kdy čtu jednu knížku za druhou a období, kdy nečtu absolutně vůbec nic.
 9. Miluju cestování vlakem, metro nevyjímaje. Teda pokud zrovna necestuju v  pověstné Londýnské špičce.
 10. Ráda se během spaní roztahuju po celé posteli. Po CELÉ posteli. Takže i do míst, která by normální lidi snad ani nenapadla. (to už díky životu s přítelem není až tak úplně možné)
 11. Jsem psí člověk, ale s kočkama se taky ráda pomazlím.
 12. Jeden z mých nejhezčích zážitků zahrnoval zatopený lom, svíčky a noční plavání na Adama (na Evu).

Tak to bylo mých 25. Co by zaručeněn nesmělo chybět v těch tvých?

A pokud tě snad tohle neuspokojilo a stále ještě hladovíš po historii blogu a mojeho šití, pak stačí kliknout tady.

4 komentáře u „O mně

 1. Moc se mi Vaše „o mně“ líbí, shledávám i jisté podobnosti se sebou,což mě docela pobavilo, protože jsem myslela, že to jen já se roztahuju po CELÉ posteli (teď to dělá i má čtyřletá dcera, a jelikož spíme spolu, začíná být v posteli dost těsno, nakonec z ní ale vytlačíme většinou manžela), žila jsem v Norsku ZA polárním kruhem, šicí stroj mi pořídili rodiče (abych nešila pořád na mamčině) a taky začínám už trochu přemýšlet „kolik mám říct že mi je, když se mě někdo zeptá (narodila jsem se 1973). Jen bych Vás ještě chtěla dostihnout nebo se alespoň přiblížit v umění patchworku. Jsem zatím v fázi „velký obdivovatel“ a potenciální začátečník….ale už mám objednané pomůcky a látky dokonce už doma. Děkuji tedy za inspiraci, i ve smyslu povzbuzení (podle Vašich návodů se to nezdá ta složité, jak mi to vždycky připadalo), a máte to celé pojaté moc krásně…
  Andrea (a teď se musím smát tomu, že se tady vydávám za „Jasmínu“…:)

 2. meine lieblingsstelle: Předpokládám, že touhle dobou se už rozpadnul na kousky. Ten polštář. Přítel je snad ještě stále celý.
  vielen dank für die 25 fakten, du bist sehr sympathisch 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *