On my „design wall“

Pěkný začátek týdne ti přeju!

Jak se ti dařilo o víkendu? Ten můj byl věnovaný jak jinak než šití. Možná, že už jsi slyšel/a o mém novém miláčkovi z Japonska, který mi teď dělá radost i starost – šicí stroj Janome 607 TXL. Momentálně jsme ve fázi poznávání a zkoušíme, co kdo z nás vydrží.

Stručně řečeno, před víkendem jsme měli menší problémy s trháním nitě a vynecháváním stehu, které mě přiváděly k zoufalství a párkrát dokonce padlo slovo „reklamace“. Nicméně jsem si načetla nějaké rady a rozhodla se, že zatím budu testovat šití jen bavlny s bavlnou a prošívání fleesu nechám na později. A dobře jsem udělala, protože vzniklo pár doopravdy pěkných věcí.

006

Tímto ti také představuji svou novou „design wall“, tedy zeď, kde se vystavují právě tvořené patchworkové kousky. Není to design wall v tom pravém slova smyslu, protože ta bývá vytvořena ze speciálního přilnavého materiálu, takže si na ni můžeš nalepit jakkoliv velké kousky látek a snadno s nimi pracovat. Já jsem zatím jen u lepicí pásky 😀

Tuhle zeď jsem si navíc (trochu nelogicky) vytvořila v nejtmavším koutě pokoje, kde je nejvíce světla dopoledne kolem desáté, ale i tak je dost tma, takže fotky jsou nic moc. A možná proto jsou moje kousky právě tam – protože tenhle tmavý kout rozveselí.

635

Vzpomínáš si ještě na projekt Indiánské léto? Poprvé jsem se o něm zmínila v příspěvku Velké plány. Hlásím, že první pírko z osmi je už ušité! Byla to pro mě docela fuška, protože jsem celý design i šablonu vymýšlela sama, ale s výsledkem jsem doopravdy spokojená. Potřebuje ještě oříznout, ale tvar doladím až po došití všech zbylých pírek.

010

Došila jsem taky druhý růžovo-zelený blok, který jsi už mohl/a vidět v novém tutoriálu Čtverce potřetí. V nejlepším případě z nich  budou kuchyňské chňapky (jestli se strojem rozchodím to prošívání).

012

A závěrem jsem opět neodolala čtvercům (mám teď nějaké čtvercové období a prakticky nic jiného snad ani nešiju). Tentokrát jsem se ale rozhodla pro „moderní plus“, které jsem už viděla na řadě zahraničních projektů (třeba na tomto od Jenny Baker). Zatím mu říkám LIPO, protože je tak neuvěřitelně sladký, až lepivý. A bude z něho polštář do holčičího pokojíčku.

007

To je pro tento vyčerpávající příspěvek vše. Děkuji, že jsi se zastavil/a a těším se na příště!

Měj se!

PS: Linking up to WIP Wednesday at Freshly Pieced. 

Příspěvek byl publikován v rubrice WIP a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 komentářů u „On my „design wall“

  1. I love the orange fabric on your design wall…did you dye it yourself? it’s gorgeous! =) Glad you were able to figure out your machine…nothing worse than struggling with a new machine.

    • 😀 My „design wall“ is still just an ordinary wall with a few projects hanging on it, and one painting – the orange one! So, it’s not fabric – just paper.
      And I’m glad that I’m not the only one who has problems with the machine when it is new!
      Thank you for stopping by! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *