První patchworkové nákupy

Dny tady v Londýně jsou stále dosti „busy“. Naštěstí jsem od pondělka už začala pracovat jen šest hodin denně, takže pomalu začínám mít čas i na sebe a svoje zájmy. A i když jsem si původně myslela, že po tom šicím shonu, co jsem před odjezdem měla, nebudu mít na tvoření vůbec náladu, po dvou týdnech se mi už začalo stýskat.

Navíc mi ještě k tomu babička Nona dovezla ze svého domu šicí stroj, který už nepoužívá (bohužel se později ukázalo, že nefunguje dobře). Nezbývalo tedy, než se v sobotu vydat blíže prozkoumat město a jeho obchody s látkami.

IMG_0020Pro naplánování mé trasy mi dobře posloužil článek z blogu Modern Quilt Guild London, který jsem o něco více doplnila díky článku vtipně nazvaném „The Lonely Crafter’s Guide to London“. Mé kroky tedy vedly na Oxford Street a do SOHO.

Po několika hodinách jsem musela smutně přiznat, že Londýn očividně není patchworku příliš nakloněn. Ačkoliv jsem našla několik obchodů s americkými designovkami, cenově přívětivé bundly nevedou téměř nikde a nejmenší množství látky, které jde koupit, je půl metru. Tímto se tedy chci pokorně omluvit mým českým dodavetelům, když jsem sem tam prskala, že musím čekat na doručení balíčku a že jsem musela látky složitě objednávat z několika e-shopů…

hexíky fialová hexíky modrá hexíky růžováVelikým překvapením se pro mě ale stalo Liberty London. O téhle značce jsem slyšela už dříve, a to jen v souvislosti s jejich květinkovanými látkami. Tyhle látky jsou vážně moc krásné, i když docela mimo mou obvyklou tvorbu. Když jsem tedy uviděla obchodní dům Liberty London poprvé, doslova mi spadla čelist…

IMG_0025Tenhle obchod je naprosto úžasný! Trochu jsem si připadala jako v Harrym Potterovi nebo jako kdybych vstoupila do nějakého starého muzea či galerie. Tohle jsem doopravdy nečekala! Úžasné!

IMG_0026A co jsem si ze svého kutilského výletu odnesla? Právě v Liberty London jsem si koupila nehorázně drahý balíček předchystaných šestiúhelníků pro ruční sešití a tmavě růžovou přízi, která je prostě boží. K tomu jsem ještě sehnala větší odstřižek velmi kvalitní bílé bavlny (protože bílé nemám nikdy dost).

hexíky všerowan1rowan2Zatím jsem se o volných chvílích dostala k háčkování nové šály a už pomalu rozmýšlím nad rozložením šestiúhelníků.

1 komentář u „První patchworkové nákupy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *