Rapsodie v hnědém

Doufám, že si náležitě užíváš svátků, že jsi měl/a bohatého Ježíška a že cukroví ti už leze i ušima. Zároveň se i trochu omlouvám za malé odmlčení. Rozhodla jsem se ale v těchto dnech vypnout a moc se počítači a internetu nevěnovat.

Dnes jsem ale zpět a chci se s tebou podělit o pár dalších kousků, které v posledních dnech vznikly.

hn-C4-9Bd-C3-A911

Tyto dva patchworkové obaly na polštářky o velikosti 40 x 50 cm vznikly na objednávku jako vánoční dárky pro rodinnou známou. Z veliké míry vycházejí z přesného zadání mé kamarádky a její maminky, já už dodala jen svou práci.

Musím se přiznat, že se mi polštářky líbí, ale popravdě nejsou úplně v mém stylu. Proč ne? K tomu se dostanu vzápětí 🙂

První z polštářků je tedy v kombinaci hnědé, vínově červené a oranžové, vzor nepravidelné obdélníčky.

oran-C5-BEov-C3-BD

Druhý polštářek je v barevné kombinaci opět hnědé a vínově červené, tentokrát ale s modrou. Vzor pruhy.

modr-C3-BD

Důvodem, proč z nich nejsem úplně nadšená (ale doopravdy se mi líbí a povedly se) je hnědá barva. Na ni a na fialovou jsem už tak trochu alergická. Vím, že moji milí fanoušci tyto dvě barvy zbožňují a i já mám moc ráda fialovou, ale už jí bylo dost. Poslední dobou, když si v objednávce čtu hnědou nebo fialovou, říkám si: „Nee, to už zase?! Prooooč?!“ Jako kdyby neexistovaly jiné barvy…

Došlo to až tak daleko, že hnědé a fialové látky u mě mají své dvě vlastní krabice (zatímco látky v ostatních barvách jsou poskládány pěkně pospolu). A téměř kdykoliv narazím na fialovou, koupím ji, protože jí niky není dost. 

V posledních dnech se proto stala velká zvláštnost – ušila jsem patchworkový blok v hnědo-fialové kombinaci. Jen tak, protože jsem chtěla. Sobě pro radost!

swoon2

Koupila jsem mamce bílou látku s květy pro její novou kapsičku na šminky a ta představa její kombinace s hnědou a fialovou mě tak dostala, že jsem musela začít šít. A to rovnou můj oblíbený vzor, který často nacházím pod jménem Swoon star. 

swoon1

Z téhle hvězdy bude patchworkový polštářek (jak jinak, že). Zatím nemá svého majitele, takže pokud se ti líbí, klidně se mi ozvi!

Příspěvek byl publikován v rubrice Patchworkové polštáře a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *