Throwback Thursday, aneb Čtvrteční zpátky do minulosti IV.

Je tady čtvrtek a s ním Throwback Thursday, aneb Čtvrteční zpátky do minulosti III. A již tradičně, u této příležitosti pořádám i Link párty.

throwbackCo to link párty je a jak na tu mou kounkrétní, si můžeš připomenout v tomto videu:

Do mého odjezdu do Londýna mi zbývá posledních 10 dní! Včera večer jsem zdárně dokončila patnáctou deku, kterou ti představím v příštím týdnu, ale čeká mě teď ještě jedna. Představa, že ji mám stihnout asi za týden, mě lehce znervózňuje. Vždyť jen tu první jsem šila několik let, následující pak několik měsíců. Zvládnu to? Snad jediné, co teď můžu odpovědět, je: „Challenge accepted!“

U této příležitosti jsem se ale rozhodla, že dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, jak jsem ušila svou první patchworkovou deku.

ten pocitTuto deku jsem začala šít hodně, hooodně dávno. Začala jsem jedním blokem ze starých látek, který se mi zalíbil natolik, že jsem se rozhodla dodělat dalších jedenáct. Původním záměrem taky bylo používat látky „co dům dal“, a tak jsem použila několikatery staré letní šaty (nebo zbytky z nich), divadelní kostýmy, košile… těch nových látek bylo jen minimum.

celáDeku jsem dodělala až v prváku na vysoké škole (před šesti lety). Nevěděla jsem tenkrát vůbec nic o prošívání a už doopravdy vůbec nic o lemování. I tak je ale deka úžasná, skvěle se pod ní spí a dobře se na ní válí (potvrdili dva psi ze tří). A ten pocit, když tu svou první deku doděláš… k nezaplacení…

detailMoje první patchworková deka má rozměry 140 x 200 cm. Je tedy stejně veliká, jako klasická peřina. Horní strana je v modro-žluto-bílé, na spodní jsem použila modře kytičkovanou bavlnu. Uvnitř je vatelín.

selfieVěřím, že mi ještě dlouho bude sloužit, a to nejen k vylehávání na břehu řeky Lubiny.

No, dost bylo nostalgie! Je potřeba vrhnout se na šití té šestnácté a ty se zatím můžeš zapojit so link párty níže! Budu se moc těšit na tvůj příspěvek a jsem zvědavá, co pěkného ze svých starších kousků vybereš.

Tady jsou pravidla link párty:

 Loading InLinkz ...

4 komentáře u „Throwback Thursday, aneb Čtvrteční zpátky do minulosti IV.

  1. Mila Míšo. Preji ti mnoho účastníků na dnešní party. Já to z Chorvatska nezvládnu. Tvá první deka je fajn. Asi každý vzal nejdřív staré zbytky a asi každý má tu svou první deku se všemi chybami stále v lásce.

    • Ahoj Věrko! Užij si dovču!! 🙂 Přeju hodně sluníčka a pohody. A třeba se připojíš, až se vrátíš 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *