Trocha historie

Patchwork byl už odmala mým koníčkem a popravdě ani nevím, v kolika letech jsem se k němu dostala poprvé. Mé první patchworkové pokusy ale nebyly příliš valné, protože jsem ještě moc nechápala princip této metody a jen náhodně sešívala různě veliké kousky zbytků látek. Bez výsledku.

Doopravdy aktivně jsem se mu začala věnovat až ve čtvrťáku na vysoké škole, na začátku roku 2012. Už tehdy jsem měla za sebou ušito pár polštářů pro kamarády a tehdejšího partnera, udělala jsem dokonce i dvě patchworkové deky. Mé nadšení se ale změnilo ve vášeň díky internetu a objevení moderního patchworku.

Narazila jsem na několik kreativních blogů patchworkářek z celého světa. Získaly si mě nádherné látky a barevné kombinace, které se u nás tak často nevidí. Úplně mě to pohltilo. Strávila jsem spoustu hodin stahováním fotek, nechávala se inspirovat a okouzlit. Zamilovala jsem se do práce Ashley z Film in the Fridge a preciznosti Elizabeth z Oh, Fransson! V zápětí je následovaly blogy Red Pepper Quilts, Diary of a Quilter a Cut to Pieces a spousta dalších. Na tomto místě musím zmínit ještě dva blogy, které přišly sice o něco málo později, ale rozhodně patří k mým top – Freshly Pieced a In Color Order.

Doopravdy jsem se zamilovala! Ty barvy, ta veselost a hravost. Lehkost, se kterou byly výrobky dělány. Věděla jsem, že přesně tohle chci dělat taky. Že tenhle patchwork je tak mladý a krásný, plný života. Že tohle je můj směr, kterým chci jít. Už tehdy jsem si představovala, že i já budu mít jednoho dne stejně krásný blog, kde budu o svém tvoření psát a inspirovat druhé.

2

A tak jsem, tehdy na počátku roku 2012, udělala první krok a ušila tři polštáře, které jsem nabídla volně k prodeji. Už nebyly určené nikomu konkrétnímu a přiznám se, byl tady i pokus o modernu. Od té doby mi prošlo rukama nespočet polštářků, kuchyňských chňapek, příšerek, kapsiček a pár patchworkových dek. Založila jsem si obchůdek na fleru a nabídla své výrobky i tam.

Můj patchworkový příběh ale pokročil o veliký kus dál, když jsem asi o půl roku později spustila svou první fanouškovskou stránku na facebooku. To, co bylo původně jen školním cvičením, se ukázalo jako skvělá příležitost k tomu, abych oslovila nové fanoušky. Volba mého srdečního tématu tedy byla jasná. Pod názvem Míšin patchwork běží tato stránka do dneška a byla první vlaštovkou i v mém profesním, marketingovém směřování.

Má touha po blogu ale stále sílila. A já věděla, že ta správná chvíle nastane po odstátnicování (protože jinak bych se na státnice asi nenaučila). Blog jsem spustila 7. června 2013.

A tak jsem tady. Po několika měsících jsem se rozhodla své stránky zmodernizovat a nabídnout tak více, než jen blogové příspěvky. Mám za sebou už více než 130 článků a tyhle stránky vidělo více než 20 000 lidí. Nafotila jsem a sepsala zatím 10 návodů, jak se šije patchwork a hostovala 12 úžasných žen v projektu Kde tvořím. A mám dobrou zprávu, chystám toho ještě mnohem více!

Nesmírně si vážím toho, že jste tady a že mi dáváte tu úžasnou možnost vás inspirovat! Jsem ráda, že i vy se na tomto místě cítíte stejně dobře, jako já.

Děkuji,

Míša

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *