WIP – La Passacaglia

Už jste slyšeli o La Passacaglia? Že ne? V našem guildu je to momentálně tak trochu velká věc a vzhledem k rozsahu tohohle projektu předpokládám, že chvíli ještě i bude.

Nejprve jsem La Passacagliu šít nechtěla. Samotný hotový quilt je na mě až přespříliš strakatý. Toužila jsem ale po nějakém ručním šití, které bych s sebou mohla vzít kamkoliv. A tak jsem se nakonec nechala strhnout davem.

IMG_5414[1]

Mým záměrem ale není ušít celý quilt, ale jen středovou růžici jedné z rozet. A našít ho zřejmě na polštář. Jak jinak, že?

A jak jinak než v růžové, že?

traveling

Oficiální předlohu jsem si nepořizovala. Jen jsem podle obrázku nachystala vlastní šablony v takové velikosti, která se mi bude hodit. A teď už jenom šiju a nechávám se unášet tím, jak krásně se mi pod rukama tvoří nové vzory. Nádhera.

IMG_5809[1]

Příspěvek byl publikován v rubrice WIP a jeho autorem je Míša Klocová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „WIP – La Passacaglia

 1. Mila Míšo! Passacaglia pro me posunula hranice patchworkovych možností zase o kousek dál! Dekuju za inspiraci! Od patku kdy jsem četla tvůj příspěvek poprvé visim na netu a kocham se nádhernými růžicemi. Mam prosbu, existuje nejaka tabulka poměru geometrickych tvarů vuci sobe? Chtěla bych rozetu zkusit s většími tvary aby mi to napoprvé odsejpalo.☺ Děkuji a přeju hodně dalších krasnych projektu!

  • Milá Jano,
   nejsem si jistá, jestli nějaká tabulka existuje. Vím ale, že je na trhu celá kniha, která popisuje, jak se rozety mají ušít, aby do sebe „zapadly“. Tato kniha má i všechny potřebné šablonky.
   Zároveň taky vím, že šablonky by mělo být možné sehnat i online už předchystané, takže se s tím člověk sám nemusí dělat.
   Ale o poměrech fakt nevím 🙁

  • Míšo, díky za inspirativní nápad. Docela mě to taky láká zkusit. Souhlasím s tebou, že je to docela hodně strakaté a tak přemýšlím, jak by vypadaly jednobarevné látky? Co myslíš?

   • O jednobarevných látkách jsem taky dlouhou dobu přemýšlela, ale problém by pak byl v tom, že by právě nevniknul žádný další vzor, což je půlka úspěchu a krásy LP.

    Z inspirace, kterou jsem našla na internetu, mi nejméně strakaté přišly ty quilty, které se zaměřily jen na určitou barevnou škálu a ty, které použily méně výrazné barvy (low volume).

    • To je asi pravda. Treba se k tomu taky nekdy odhodlam… 🙂 Jak pokracuje tvoje tvoreni? Jsem docela zvedava, jak to bude vypadat vcelku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *