Záchvat šicího šílenství

Na úvod svého dnešního příspěvku se ti musím omluvit. Proč? A za co?

Jistě ti neuniklo, že jsem teď chvíli na blog nic nenapsala. Těší mě, že jsi tak skalním fanouškem, že jsi tuhle drobnost zaznamenala! To, že jsem nepsala, ovšem neznamená, že jsem taky nešila. Právě naopak! Šila jsem jako divá!

Na Facebooku jsem ti už nasdílela alespoň malý sneak peek – mou novou šedo-žlutou dětskou patchworkovou deku nebo medvědici Brumlu. Za uplynulý týden jsem toho ale ušila ještě mnohem více! A pokud se mi podaří být o něco lepší ve svých psacích předsevzetích, během následujících dnů se tu objeví další mé články.

Začnu ale pěkně postupně, a to zmíněnou šedo-žlutou dětskou patchworkovou dekou.

šedo-žlutá1Deka na objednávku, kterou jsem dlouhou dobu plánovala a vymýšlela. Nakonec jsem přišla se vzorem „opilcova stezka“ (drunkard path) a s devíti kytičkami.

CollageCelkem bylo potřeba 72 bločků, každý o velikosti 10 x 10 cm. Nebudu nic zazlívat, ale ruční stříhání jednotlivých dílků a pečlivé špendlení před šitím mi daly zabrat! Výsledkem jsou ovšem krásné patchworkové křivky.

šedo-žlutá2Celková velikost quilt-topu je 125 x 125 cm. Je tedy o kousek větší, než mé ostatní dětské patchworkové deky.

šedo-žlutá3šedo-žlutá4Na čem jsi v uplynulém týdnu pracovala ty? Byl vůbec čas na šití? Jsem moc zvědavá, tak se o to nezapomeň podělit v komentáři pod příspěvkem!

Příspěvek byl publikován v rubrice Patchworkové deky, WIP a jeho autorem je . Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Záchvat šicího šílenství

  1. Šiju pořád, když už ne doopravdy, tak v duchu určitě. Blížím se ke zdárnému konci a brzy se taky pochlubím. Deka se moc povedla, úchvatná.

  2. Opravdu moc pěkná dečka. V té žlutobílé kombinaci působí velmi něžně. S obloučky už to tak je. Taky je mám ráda, ale to stříhání….
    Já došívala dárky. Snacha má svátek a dcera narozeniny. Ale spíš toho času na šití chybí, stále je něco třeba dělat.
    Přeji hezký den.
    Věra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *